Elektroniczne etykiety półkowe firmy NEWTON jako rozwiązanie przemysłowe

W związku z digitalizacją przemysł produkcyjny jako całość gwałtownie się rozwinął w ostatnich latach i stawia nowe wyzwania przed wieloma przedsiębiorstwami przemysłowymi. Aby sprostać nowym wymaganiom w produkcji, potrzebne są innowacyjne rozwiązania przemysłowe dopasowane do różnych procesów, szczególnie w zakresie gospodarki magazynowej. Dzięki elektronicznym etykietom półkowym (ESL) serii NEWTON firmy SOLUM e-shelf-labels oferuje nowy, cyfrowy i zautomatyzowany sposób na usprawnienie śledzenia zapasów i zarządzania majątkiem. Od precyzyjnej kontroli stanów magazynowych w czasie rzeczywistym po usprawnione planowanie przepływu pracy z okresami prognozowania, które gwarantują, że gotowy produkt zostanie wyprodukowany z absolutną precyzją, e-shelf-labels oferuje szeroki zakres funkcji, które pozwalają przedsiębiorstwom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Różnorodność innowacyjnych funkcji

WSZYSTKIE ZALETY W SKRÓCIE
  • Technologia Pick-by-Light
  • Inteligentne zamawianie
  • Śledzenie towarów
  • Roztwór płuczący
  • Zarządzanie urządzeniami
  • Digitalizacja procesów i instrukcji

TECHNOLOGIA PICK-BY-LIGHT

Etykiety ESL Pick-by-light posiadają migającą diodę LED, która może być aktywowana w celu wskazania pozycji materiału na półce, ułatwiając pracownikom zlokalizowanie części do montażu. Naciśnięcie przycisku potwierdza pobranie i pracownik może przejść do następnej części produkcyjnej. Dzięki technologii "Pick-by-light" etykiety przyciskowe umożliwiają proste i przejrzyste zarządzanie zapasami. Zastosowanie tej funkcji pomaga również zapobiegać błędom oraz zwiększa produktywność i szybkość, a także umożliwia aktualizację informacji o zapasach w czasie rzeczywistym.

Inteligentne zamawianie

Poprzez naciśnięcie przycisku na etykiecie elektronicznej można w szybki i łatwy sposób zainicjować ponowne zamówienie. Dzięki informacji o ilości na wyświetlaczu etykiety pracownicy mają zawsze przegląd dostępnych ilości, nawet w przypadku małych artykułów. Za pomocą zintegrowanych przycisków wielofunkcyjnych można w czasie rzeczywistym rezerwować towary i przekazywać informacje o niskim stanie magazynowym do działu zakupów. Zapewnia to proste i przejrzyste zarządzanie zapasami oraz redukuje zaległości i wąskie gardła.

Śledzenie wózków dzięki funkcji Trolley-Tracking

Elektroniczne etykiety służą jako cyfrowe listy przewozowe dla transportu wewnętrznego i śledzą proces dostawy od wyboru części do montażu. Produkty te są przypisane do systemu MES/ERP i skategoryzowane na części, półprodukty i wyroby gotowe. Funkcja śledzenia wózka umożliwia łatwą kontrolę części w czasie rzeczywistym oraz automatyczną rejestrację towarów przychodzących i wychodzących.

Rozwiązanie roamingowe

Podobnie jak w przypadku śledzenia wózków, cyfrowe karty obiegowe mogą również śledzić wózki poruszające się pomiędzy dwoma różnymi lokalizacjami lub zakładami. Etykiety elektroniczne usprawniają śledzenie wózków na dużych odległościach oraz rejestrację towarów przychodzących i wychodzących. Zamiast stosów papierów potrzebnych do monitorowania towarów przemieszczających się pomiędzy zakładami rozwiązanie roamingowe NEWTON przechowuje dane w postaci cyfrowej, redukując dzięki temu zużycie papieru.

ZARZĄDZANIE INWENTARYZACJĄ

Elektroniczne etykiety na półki wyświetlają cyfrowo wszystkie ważne informacje o sprzęcie, takie jak ostatnia konserwacja, zajętość maszyny lub komunikaty o błędach. Elektroniczny wyświetlacz zapewnia w ten sposób przejrzystość i bezpieczeństwo. Dzięki cyfrowemu zarządzaniu zapasami pracownicy mają lepszą kontrolę nad stanem magazynowym. Dodatkowo funkcja znakowania NFC umożliwia zaplanowanie i uruchomienie ostatniej lub następnej kontroli technicznej.

Digitalizacja przepływów pracy i instrukcji

Największą zaletą stosowania etykiet elektronicznych w sektorze przemysłowym jest digitalizacja procesów. Podłączone do produktu ESL wyświetlają w czasie rzeczywistym zmiany w instrukcjach sterowanych z głównego serwera. Dzięki temu pracownicy mogą w każdej chwili łatwo i szybko wywołać procesy robocze i instrukcje na etykiecie. Jednocześnie przełożeni mogą elastycznie wydawać polecenia pracownikom, śledzić i potwierdzać status pracy bez konieczności przebywania na miejscu w magazynie. Digitalizacja procesów oszczędza zużycie papieru, co nie tylko przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, ale także poprawia wizerunek marki własnej firmy. Ponadto może również zminimalizować błędy ludzkie w dystrybucji informacji związanych z zamówieniami.

Czy są Państwo zainteresowani etykietami elektronicznymi NEWTON i chcą je wykorzystać jako optymalne rozwiązanie przemysłowe? Chętnie Państwu pomożemy - e-shelf-labels oferuje indywidualne doradztwo i różnorodność innowacyjnych produktów.