Elektroniczna identyfikacja w przemyśle
W zastosowaniach przemysłowych wiele oznaczeń, etykiet i znaków, które są drukowane i często się zmieniają, można zastąpić cyfrowymi wyświetlaczami E-Ink. Na przykład oznaczenia maszyn i półek, diagramów lub kart obiegowych są wyświetlane jako znaki cyfrowe na czytelnym wyświetlaczu lub etykiecie e-ink.
Zaletami takiej cyfryzacji są na przykład szybkie aktualizacje, które zapewniają większą elastyczność bez dodatkowego zużycia materiałów. Procesy mogą zostać zoptymalizowane i zautomatyzowane, ponieważ dystrybucja materiałów papierowych lub czasochłonne naklejanie etykiet odchodzą do przeszłości.
Kolejną zaletą digital signage i etykietowania jest integracja przycisków, które mogą być używane na przykład do ponownego zamawiania brakujących towarów na miejscu. Zapobiega to awariom podczas bieżącej eksploatacji.
Treść etykiety można zmieniać dowolnie i za pomocą jednego przycisku. W ten sposób szybko wyświetlane są ostrzeżenia czy też nowe informacje w przypadku aktualizacji lub zmian w treści.
Dodatkowym obszarem zastosowania w sektorze przemysłowym jest gospodarka magazynowa. W tym celu można centralnie zarządzać etykietami cyfrowymi. Ponadto procesy takie jak Pick-by-Light mogą odbywać się z wykorzystaniem diody LED na etykietach elektronicznych lub przyciski akcji do rezerwacji towarów, aby zawsze pokazywać aktualny stan zapasów. Uzupełnione o większe cyfrowe etykiety na końcu półki, zarządzanie magazynem staje się przejrzyste i może być dynamicznie dostosowywane do zachodzących zmian.
- Cyfrowe etykietowanie pojemników na materiały
- Schematy przepływu na dużych tablicach elektronicznych
- Sygnały cyfrowe dla transportu wewnętrznego
- Zarządzanie magazynem
- Elektroniczne oznakowanie zastępuje papier i umożliwia szybką aktualizację
- Łatwa automatyzacja etapów procesu
- Bezpośrednia komunikacja z systemem zamówień poprzez przyciski akcji
- Redukcja kosztów i przestojów
Intralogistyka i zarządzanie procesami produkcyjnymi
Wbrew powszechnej opinii, elektroniczne etykiety mogą być stosowane nie tylko w handlu detalicznym. Etykiety elektroniczne są również niezwykle przydatne w przemyśle i związanej z nim logistyce, ponieważ dzięki możliwości wszechstronnego zastosowania ułatwiają wiele procesów roboczych.
Lepsze zarządzanie zapasami i rozwiązania Kanban
Szczególnie w zarządzaniu częściami typu C elektroniczne etykiety na półki otwierają szerokie możliwości zwiększenia wydajności wewnętrznej. Na przykład, elektroniczne etykiety na półki mogą automatycznie aktualizować stan magazynowy po pobraniu towarów. Dodatkowo opcje kolorystyczne pozwalają każdemu użytkownikowi na podkreślenie dokładnie tego aspektu, który wydaje się dla niego najważniejszy.
Dla optymalnej integracji dostępne są różne systemy Kanban. Elektroniczne etykiety na półki można idealnie zintegrować z inteligentnymi półkami za pomocą przycisków na etykiecie lub rozwiązań RFID. W rzeczywistości oznacza to, że jeśli pozostało tylko kilka części, pracownik zażąda natychmiastowego uzupełnienia materiału. Odbywa się to po prostu przez naciśnięcie przycisku lub zeskanowanie etykiety za pomocą technologii RFID.
Pozycjonowanie
Zarządzanie zapasami za pomocą elektronicznych etykiet półkowych jest związane nie tylko z gospodarką magazynową. Elektroniczne etykiety na półki mogą być również stosowane w przemyśle do oznaczania floty pojazdów lub innych ruchomych elementów.
Elektroniczne etykiety na półki są szczególnie przydatne na większych placach budowy. Z ich pomocą oraz dzięki zainstalowanemu geopozycjonowaniu można zlokalizować i zinwentaryzować poszczególne produkty. Dodatkowo na elektronicznych kartach przebiegu wyświetlane są również statusy przetwarzania towarów, co znacznie ułatwia codzienną pracę.
- Dynamiczne etykietowanie magazynu z funkcjami takimi jak Pick-by-Light, geopozycjonowanie lub aktualizacja stanów magazynowych
- Zarządzanie częściami typu C
- System Kanban dzięki Dash Button i Smart Shelf
- Elastyczne karty obiegowe i bilety zadań
- Dynamiczne znakowanie nośników produktów
- Informacje o maszynie, takie jak stan konserwacji, obłożenie maszyny i ustawienia
- Wizualizacje kluczowych danych
- Dynamiczne tablice informacyjne
- Oznaczenie pomieszczeń i tablice informacyjne
Rozwiązanie przemysłowe serii NEWTON
Elektroniczne etykiety z serii NEWTON to idealne rozwiązanie przemysłowe. Wyposażone w funkcje dostosowane do potrzeb przemysłu, etykiety NEWTON z modelami NEWTON Lite i Pick-by-light Label nie tylko ułatwiają codzienną pracę, ale ją rewolucjonizują.
Dzięki technologii pick-by-light etykiet z przyciskiem można w każdej chwili sprawdzić aktualny stan magazynowy. Jednocześnie pracownicy mogą szybko i łatwo znaleźć pożądane elementy. Jeśli zapas towaru zbliża się do końca, wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby uruchomić proces zmiany zamówienia.
Elektroniczne etykiety są również wyposażone w funkcję śledzenia wózków, co umożliwia śledzenie procesu dostawy. Dzięki rozwiązaniu roamingowemu dane są przechowywane w formie cyfrowej, co znacznie zmniejsza zużycie papieru.
Cyfrowe wyświetlanie wszystkich ważnych informacji o urządzeniu w ESL umożliwia szybkie i łatwe zarządzanie urządzeniami. Za pomocą funkcji znakowania NFC można również ustawić i aktywować czas kontroli technicznych.
Największe zalety etykiet elektronicznych w sektorze przemysłowym wynikają z digitalizacji procesów. Dzięki temu pracownicy mogą w każdej chwili łatwo i szybko wywołać procesy robocze i instrukcje na etykiecie. Jednocześnie przełożeni mogą elastycznie wydawać polecenia pracownikom, śledzić status pracy i potwierdzać go. To nie tylko oszczędza papier, ale także zapobiega błędom.
- Kontrola aktualnego stanu zapasów poprzez pick-by-light
- Kontrola i śledzenie procesu dostawy w czasie rzeczywistym
- Cyfryzacja przepływów pracy
- Zarządzanie urządzeniami cyfrowymi
Inne obszary zastosowania
- Handel
Dla sprzedawców detalicznych oferujemy rozwiązania branżowe łączące eCommerce, sprzedaż detaliczną i programy dla klientów
- Oznaczenie przestrzeni publicznych
- Last Mile Management
Wdrożenie systemu Last Mile Management przez e-shelf-labels ułatwia i pomaga zoptymalizować procesy uzupełniania zapasów.