Cyfrowa transformacja dzięki elektronicznemu etykietowaniu
Gedeon Richter - jedna z wiodących firm w branży farmaceutycznej od wielu lat prowadzi optymalizację i cyfryzację swoich procesów. Wprowadzenie elektronicznego systemu etykietowania jest przykładem potrzeby ciągłego doskonalenia procesów, zarówno w celu zwiększenia wydajności jak i zwiększenia bezpieczeństwa operacji.
Cel: Większe bezpieczeństwo i mniejsze zużycie papieru
Celem było znalezienie rozwiązania pozwalającego wyeliminować tradycyjne etykiety papierowe, których aktualizacja była czasochłonna i podatna na błędy. Ręczne zarządzanie etykietami zwiększało ryzyko obniżenia jakości procesu. Firma S&K Solutions i e-shelf-labels chętnie służyła radą i pomocą w tym wyzwaniu.
Następnie
Rozwiązanie: Gama etykiet elektronicznych Newton firmy SoluM, w tym bramki (gateway’e) i wsparcie.
Aby sprostać wyzwaniom, firma Gedeon Richter podjęła decyzję o wdrożeniu etykiet elektronicznych. W pierwszej fazie etykiety Newton wdrożono testowo w obszarze Naważalni. Zastosowano etykiety Newton w rozmiarach 7,5 i 4,2 cala, które zastąpiły etykiety papierowe do monitorowania statusów obiektów produkcyjnych (pomieszczenia produkcyjne, urządzenia, sprzęty oraz pomieszczenia pomocnicze). Etykiety e-ink dostarczają ważnych informacji, takich jak status pomieszczeń i urządzeń, dane produkcyjne wytwarzanych produktów, dane dotyczące terminów czyszczeń i dezynfekcji w czasie rzeczywistym. System został zintegrowany z istniejącym systemem informatycznym klienta za pośrednictwem interfejsu API, co umożliwiło płynną komunikację i wydajną wymianę danych. Dzięki regularnemu wsparciu ze strony zespołu e-shelf-labels instalacja przebiegła sprawnie.
Ekspansja dzięki dobrym wynikom
Już na wczesnych etapach wdrażania osiągnięto znaczące korzyści.
Po pozytywnej ocenie działania systemu w obszarze testowym (stabilność systemu, brak zarejestrowanych błędów), system został rozszerzony o kolejne 180 etykiet elektronicznych
i dziesięć bramek Newton Gateway do zoptymalizowanego transferu danych.
- Znaczne zmniejszenie ryzyka błędów etykietowania, co przekłada się na większe bezpieczeństwo procesu.
- Zwiększona wydajność operacyjna dzięki automatyzacji zarządzania etykietowaniem.
- Oszczędność czasu i zasobów dzięki wyeliminowaniu ręcznego przygotowywania
i aktualizowania etykiet papierowych. - Zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko dzięki wyeliminowaniu etykiet papierowych.
Wdrożenie elektronicznego etykietowania w firmie farmaceutycznej jest doskonałym przykładem tego, jak innowacje technologiczne mogą znacząco usprawnić procesy operacyjne, zwiększyć bezpieczeństwo i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. Firma Gedeon Richter nie tylko osiągnęła swoje cele w zakresie wydajności i bezpieczeństwa, ale także wyznaczyła nowe standardy w zarządzaniu procesami farmaceutycznymi.